اخبار برگزیده

عنوان ها رو آخر پست میگذارند

کافی است که از خواب بلند شوی و آرنج مبارک ات به صورت ناخودآگاه فرود طاقت فرسایی بیاید بر روی عینک کنار بالشتت و وقتی که با یک دستت چشمانت را می مالی تا شفافیت سابق اش را به دست آورد با دست دیگر شیشه عینک دو نیم شده را برداری و لمس اش کنی و قسمتی خاکستری مغزت از عصبانیت مثل شیشه عینک ات دو نیم شود! بعد هم دستت را کنار بالینت بکشی روی زمین تا گوشی را پیدا کنی و ببینی که بله ساعت 10 و نیم صبح است و از کلاس خواب مانده ای آن هم چه خواب ماندنی! بعد هم که کمی بیشتر می اندیشی می فهمی که بله نماز صبحت هم قضا شده و بعد با خودت بگویی منو این هم خوشبختی محاله :D همه ی این ها کافی است تا یقین پیدا کنی امروز یوم علیک است!

یوم علیک چیست؟

 مولا می فرماید:رُوِیَ عَن عَلِیِّ اَمیرِالمُؤمِنینَ عَلَیهِ السَّلامُ قالَ:

اَلدَّهرُ یَومانِ فَیَومٌ لَکَ وَ یَومٌ عَلَیکَ فَاِذا کانَ لَکَ فَلا تَبطَر وَ اِذا کانَ عَلَیکَ فَلا تَحزَن فَبِکِلَیهِما سَتُختَبَرُ
بحار الانوار، جلد 75، صفحه 44
حضرت امیر المؤمنین علی علیه السلام فرمودند: "روزگار دو روز است، روزی موافق میل نفسانی و رضایت توست و روزی هم موافق میل و رضایت تو نیست. اگر روزگارموافق میل تو بود، خوشحال و مغرور مشو و اگر مطابق میل تو نبود اندوهگین مباش؛ زیرا تو به هر دو حالت امتحان می­شوی."


پی نوشت:
ععینک دو نیم شده باشد طلبتان چون گوشی ای هم که با آن ساعت ده و نیم را می بینی خودش جانشین گوشی ای است که الآن کشته شده و دارم جنازه اش را به صورت مفت می فروشم که حکم دوربین عکاسی را هم داشته!

عنوان:باز هم میگم منو این هم خوشبختی محاله!

عنوان ها رو آخر پست میگذارند

عنوان ها رو آخر پست میگذارند

عنوان ها رو آخر پست میگذارند

 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها